Marzy Ci się dom który poza pięknym wyglądem lub niskim kosztem budowy będzie funkcjonalny, komfortowy, energooszczędny, a do tego wyjątkowy bo Twój?

Niezależnie od tego czy masz już działkę budowlaną, czy dopiero rozważasz jej zakup oferujemy Ci kompleksową obsługę związaną z projektem budynku, który od początku będzie tworzony zgodnie z Twoimi preferencjami, a jednocześnie wpisując się w otoczenie będzie je tworzył.

Projektowane w naszym biurze architektonicznym domy powstają w wyniku współpracy architekta i Inwestora. Podczas naszych spotkań najbardziej intensywny jest początkowy etap projektowania który zakończony jest koncepcją. Koncepcja jest tak długo zmieniana, omawiana i uszczegóławiana aż zyska Twoją pełną akceptację. W tym czasie pracowania zajmuje się pozyskaniem wszystkich niezbędnych materiałów i dokumentów. Koncepcja prezentowana jest w formie foto realistycznych wizualizacji oraz wirtualnego spaceru dzięki czemu możesz lepiej zapoznać się z przyszłym domem. Po etapie koncepcji następuje etap kolejny czyli opracowanie projektu budowlanego, który trafi wraz z wnioskiem o pozwolenie lub zgłoszeniem do Urzędu, a potem na budowę.

[box]Zapraszamy Cię na indywidualne, niezobowiązujące spotkanie dotyczące Twojego projektu. Jeśli chcesz się umówić na spotkanie lub porozmawiać na temat projektu, zadzwoń do nas pod numer:

telefon kontaktowy do architekta

[/box]

Korzyści współpracy z nami

Pozwolenie na budowę

Zdobywamy dla Ciebie wszelkie niezbędne pozwolenia oraz postanowienia formalne. Na początku współpracy przekazujesz nam upoważnienia do reprezentowania Ciebie przed instytucjami państwowymi.

Optymalizacja kosztów

Dla nas ważne jest szanowanie czasu i pieniędzy, dlatego proponujemy Tobie najlepsze rozwiązania optymalizacji budżetu inwestycji.

Zaufanie i wiarygodność

Nasze zaufanie budujemy już od wielu lat.  Dzięki temu nasza firma cieszy się wiarygodnością wśród Klientów, Instytucji Państwowych, a także otoczenia.

Piękna architektura

Trwałość? Użyteczność? Piękno? To niezmienne kanony, które tworzą unikalną, ponadczasową architekturę. Nasz zespół może poszczycić się bogatym portfolio realizacji w różnych stylach projektowania.

 

domwspółczesny1

projekt domu rybnik a12

projekt domu willa rybnik

projekt domu szerogowego w rybniku

nowoczensnyprojektdomurybnik

projekty domów rybnik indywidualne koncepcje

parterowy_w_drewnie_02

dompasywnywrybniku5

wykorzystany kazdy skrawek_04

domblizniaczy7

 

Jak wybrać architekta, który zaprojektuje idealny dom?

Budowa domu jest często najważniejszą i jednocześnie najbardziej kosztowną decyzją w życiu. Każdy staje wtedy przed dylematem, jak wybrać projekt, który będzie idealnie odpowiadał wszelkim pragnieniom i to zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym.
Warto przy tym zdać sobie sprawę, że naprawdę nie można oszczędzać właśnie na tym pierwszym etapie powstawania domu, czyli projekcie. Cena nie powinna być najważniejsza, a niekiedy ludzie dają się skusić stosunkowo niskim cenom i ładnym na pierwszy rzut oka projektom z katalogu, wpisując w wyszukiwarkę internetową, np. projekty domów Rybnik i później męczą się przez wiele lat z tym, że pomieszczenia są niedopasowane do rzeczywistych potrzeb domowników, bywają za duże lub za małe, zbyt ciemne albo też zbyt jasne. Tak jak nie ocenia się książki po okładce, tak też w przypadku domu wygląd zewnętrzny może być mylący. Dobry projekt domu oznacza dużo więcej niż jedynie odpowiednie proporcje i ładne kolory fasady.

Zalety projektu indywidualnego

Architekt jest jednocześnie rzemieślnikiem i artystą, który nie tylko zna i rozumie zasady kreujące przestrzeń, ale również potrafi sumiennie przestudiować zarówno zalety, jak i wady danej działki, stara się poznać zwyczaje domowników oraz oczywiście ich możliwości finansowe tak, aby opracować projekt domu spełniający oczekiwania zamawiających oraz idealnie wpisujący się w daną przestrzeń i wykorzystujący w pełni jej potencjał. Dlatego też naprawdę nie wolno oszczędzać na projekcie domu, jeżeli pragnie się cieszyć praktycznie każdą chwilą spędzoną w zaciszu własnego domu.
Co więcej, dobry architekt wyczaruje projekt domu perfekcyjnie dopasowany do możliwości finansowych gospodarzy na etapie budowy domu, ale również w czasie jego użytkowania. Dzieje się tak, ponieważ jest możliwość rozmowy, architekt widzi jeszcze pustą parcelę, jej położenie, ale także co na niej rośnie lub może wyrosnąć, co warto zasłonić, co uwypuklić i oczami wyobraźni może podsuwać konkretne pomysły przyszłym gospodarzom. Etap projektowania przy biurku zostaje więc poprzedzony niezwykle starannymi przygotowaniami. Mało tego, już w trakcie projektowania jest przecież okazja do naniesienia pewnych zmian.

Jak widać, projekt idealnego domu powstaje w toku pewnych ustaleń pomiędzy przyszłymi domownikami a architektem. Gospodarze mają z reguły jakąś wizję pomieszczeń czy rozmieszczenia okien i usytuowania tarasu, natomiast zadaniem architekta jest scalenie tych pomysłów w jedną spójną koncepcję, podsunięcie ciekawych rozwiązań, a nawet niekiedy wytłumaczenie, dlaczego jakiś pomysł nie powinien zostać zrealizowany.
Idealny projekt domu harmonijnie komponuje się z otoczeniem, ale też jest na tyle dokładny, że ekipa budowlana nie ma najmniejszych problemów z realizacją projektu, co się często zdarza przy gotowych pracach.
No i przede wszystkim, taki projekt ma zawsze niepowtarzalny charakter. Owszem, można nanieść pewne zmiany w gotowym projekcie, ale nie wszystko da się zmienić i adaptacje też kosztują, więc może się okazać, że ostateczna cena będzie niewiele niższa od tej za projekt indywidualny. Poza tym, każdy dom powinien mieć duszę.
Dlatego też, zanim się wpisze w wyszukiwarkę projekt domu Rybnik, to naprawdę warto się zastanowić, czy chce się mieć dom idealnie dopasowany do potrzeb domowników, czy też chce się męczyć brakiem odpowiedniej ilości gniazdek, punktów świetlnych, niedopasowanymi oknami lub wychodzącymi nie na tę stronę, o której się myślało.